Kompleksowa izolacja balkonów i tarasów:

  • naprawa istniejących balkonów i tarasów w pełnym zakresie,
  • odnowa tarasów nad garażami z odtworzeniem zieleni oraz warstw drogowych,
  • hydroizolacje nowych balkonów, tarasów zielonych,
  • wykonywanie wylewek,
  • odtwarzanie płytek, desek balkonowych,
  • opracowywanie ekspertyz, opinii technicznych, projektów izolacji.

Od strony projektowania oraz wykonawstwa zarówno balkon, jak i taras budynku wymagają kompleksowego podejścia, jak również uwzględnienia licznych aspektów związanych z funkcją, ale też przeznaczeniem tych elementów. W praktyce balkony i tarasy stwarzają jednak wiele kłopotów eksploatacyjnych, związanych z utrzymaniem ich w należytym stanie technicznym. Niejednokrotnie wymagają przeprowadzenia napraw bieżących lub generalnych. Najczęstsze usterki to: przecieki wody przez płyty konstrukcyjne, nieszczelności dylatacji, zalewanie pomieszczeń znajdujących się poniżej oraz uszkodzenie warstw okładzinowych (pękanie płytek, rozwarstwienie, wykruszanie fug).

naprawa balkonów

Warszawa: hydroizolacja balkonów i tarasów

Wielokrotnie wykonywaliśmy uszczelnianie oraz izolację balkonów, a także tarasów w Warszawie i na terenie woj. mazowieckiego. Zaufało nam wielu klientów, którzy są do dziś zadowoleni z efektów. Podczas zleceń szczególną uwagę przykładamy do wysokiej jakości tworzyw. Wiemy, że dobrze dobrane produkty są gwarancją szczelności, odporności na mróz, starzenie się i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Wybierając materiały hydroizolacyjne na balkon lub taras, trzeba wziąć pod uwagę fakt:

  • jakie elementy mamy zabezpieczyć,
  • gdzie się znajdują konstrukcje – na gruncie czy nad ziemią,
  • jaki jest zakres pracy podłoża,
  • jakie pomieszczenia znajdują się pod balkonem lub tarasem, który wymaga zabezpieczenia.

Współpracując z nami, nie muszą Państwo się o nic martwić. Wszystkim zajmiemy się my!

Balkony, tarasy i ich niezawodna izolacja

Tarasy, a także balkony to konstrukcje, które wystają poza obrys domu, a tym samym są bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych niż wewnętrzne pomieszczenia. Zmienne temperatury oraz wilgoć sprawiają, że właściwa hydroizolacja tych części nieruchomości jest de facto niezbędna. Brak odpowiedniego zabezpieczenia przez dłuższy czas grozi korozją płyty konstrukcyjnej, przeciekami czy rozwojem niekorzystnych dla ludzkiego zdrowia mikroorganizmów. W celu nawiązania z nami współpracy zapraszamy do Warszawy. Odpowiemy wówczas na nurtujące Państwa pytania odnośnie prawidłowej hydroizolacji balkonów oraz tarasów.

Naprawa oraz remont balkonu, tarasu

Firma PROIZOL kompleksowo zajmuje się naprawą balkonów i tarasów wykonanych w różnej technologii, z rozmaitych materiałów okładzinowych. Naprawiamy zarówno miejsca z powierzchniowym odprowadzeniem wody, układy z warstwą drenażową, jak i balkony, schody zewnętrzne oraz inne elementy budynku.

Zapewniamy profesjonalne wsparcie w zakresie diagnostyki i określania przyczyn uszkodzeń balkonów lub tarasów, co stanowi punkt wyjścia do dobrania właściwej w danym przypadku technologii naprawy oraz wyboru odpowiednich materiałów budowlanych. Wszystkie zlecenia wyceniamy indywidualnie, dopasowując proponowany sposób przeprowadzania prac naprawczych do warunków eksploatacji, a także możliwości inwestora, tak aby zoptymalizować koszty przedsięwzięcia.

Dopiero fachowe stwierdzenie, a następnie likwidacja przyczyn usterek pozwalają na podjęcie dalszych czynności związanych z naprawą. W zależności od sytuacji i potrzeb proponujemy optymalne rozwiązania techniczne lub technologiczne, np. w zakresie sposobu montażu balustrad do płyt bocznych balkonów, odprowadzenia wody czy montażu dodatkowych rynien, ewentualnie rur spustowych w obrębie tarasów. Zajmujemy się demontażem uszkodzonych nawierzchni, wykonywaniem dodatkowych warstw spadków zaprawami typu PCC, naprawą i reprofilacją krawędzi, dylatacji czy miejsc zamocowania balustrad.

Uszczelnianie balkonów i tarasów w Warszawie

Do wykonywania uszczelnień stosujemy zarówno zaprawy mineralne (mikroszlamy), masy bitumiczne różnego rodzaju wraz z systemowymi akcesoriami, jak i samoprzylepne membrany SMB oraz EPDM. W przypadku krawędzi balkonów lub tarasów proponujemy zastosowanie systemowych profili tarasowych, zapewniających skuteczne odprowadzenie wody oraz utrzymanie szczelności w strefie okapnikowej.

Prace naprawcze prowadzimy w Warszawie oraz w okolicach. Powierzone zlecenia wykonujemy zgodnie z dokumentacją, zasadami sztuki budowlanej oraz z dbałością o wysoką jakość usług. Zapewniamy gwarancję, a także długoletnią, bezawaryjną eksploatację naprawionych balkonów i tarasów. Wszystko z myślą o Państwa bezpieczeństwie, a także komforcie użytkowania przestrzeni. Zaufanie naszych klientów to dla nas priorytet.